Hosting to miejsce (a dokładniej pojemność na serwerze – stąd często hosting nazywa się również serwerem), w którym instalowane są wszystkie pliki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony www. Do hostingu można się zalogować przez specjalne panele administratora lub korzystając z odpowiednich programów (klientów FTP).
Wykupując u dostawcy hosting kupuje się więc w rzeczywistości nie jakieś fizyczne urządzenie, ale odpowiednią pojemność i zasobność serwera – dochodzi do czegoś w rodzaju zarezerwowania miejsca na serwerze, w którym umieszcza się pliki strony. Jednocześnie wykupowany jest też transfer, czyli limit danych przesyłanych przez stronę. Jeśli planujemy mieć na swojej stronie wiele odwiedzin i duży ruch, lepiej zainwestować w hosting z dużą ilością transferu.
Wybierając hosting pod stronę www należy też zwrócić uwagę na to, czy dana firma hostingowa posiada odpowiednie zabezpieczenia swoich serwerów w razie ewentualnych awarii. Niedziałający serwer oznacza bowiem automatycznie niedziałającą stronę.


Mają Państwo pytania?


e-mail: biuro@taniastronawwwdlafirm.pl lub telefonicznie: +48 503 444 559

 

 

 


Formularz kontaktowy:


 

11357099_m

    Imię(wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości