Czy tania strona z popularnym CMS, czy to idealne rozwiązanie dla naszego biznesu?

Zdefiniowanie dobrej strony internetowej zazwyczaj ogranicza się do stwierdzenia, że powinna być estetyczna, funkcjonalna i oczywiście tania. I choć wiele firm zaznacza, że tanie nie równa się dobre i funkcjonalne, to rzeczywistość wcale nie musi być tak pesymistyczna. Współcześnie projektowanie stron www to w dużej mierze wybór odpowiedniego systemu CMS, wprowadzenie właściwych modyfikacji i stworzenie unikatowej grafiki tematycznej. Dlatego sama witryna nie musi już kosztować kilku tysięcy, zaś zwykłe strony-wizytówki to koszt zaledwie kilkuset złotych.

Co jest ważne?

Decydując się na zamówienie strony internetowej, która będzie prezentowała ofertę danej firmy, jej dane kontaktowe i ewentualnie poprzednie realizacje świadczonych usług lub portfolio z referencjami, warto skupić się nie tylko na samej cenie, ale przede wszystkim na wykonaniu o strukturze strony. Niezwykle ważne jest samo wybranie odpowiedniego CMS, czyli systemu zarządzania treścią – najlepiej, aby był to jeden z popularnych systemów dostępnych na rynku, ponieważ wiąże się to z największymi korzyściami. Jakimi?

Wykorzystanie na naszej stronie popularnego CMS pozwala na:
– wgranie wielu dodatków (wtyczek, modułów) zarówno płatnych, jak i darmowych ułatwiających korzystanie z witryny,
– samodzielną i swobodną modyfikację strony w dowolny sposób, co jest niemożliwe, jeśli witryna oparta jest o autorski CMS,
– wyszukiwanie cennych wskazówek całkowicie bezpłatnie na tematycznych forach, zamiast korzystania z płatnego supportu w autorskich CMS,
– wykonywanie kopii bezpieczeństwa baz danych, plików i całej zawartości strony,
– uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z obsługą CMS lub opłat za korzystanie z praw do tego systemu (licencja).

System CMS nie ma większego znaczenia w wynikach wyszukiwania – tam liczy się treść strony, jej optymalizacja i zastosowane działania SEO&SEM, a nie to, czy utworzona jest na popularnym czy autorskim systemie zarządzania treścią. Popularny CMS to same korzyści praktyczne i finansowe – w takim razie po co przepłacać nierzadko tysiące złotych na stronę www, którą równie dobrze (a może nawet lepiej!) można zrobić o wiele taniej?

    Zapytaj o
    indywidualną i bezpłatną wycenę.

    Imię / Nazwa Firmy*

    Adres email*

    Napisz nam o firmie / o stronie internetowej: